Star Wars czyli czemu jest tak duży fenomen tej niezwykłe i cieszącej się ogromną popularnością sagi filmowej.

Mało jest tak kultowych serii, jak Star Wars. Saga ta rozpoczęła się w roku 1977, bowiem wtedy właśnie w kinach zaczął być wyświetlany pierwszy z filmów. Kolejne dwa widzowie oglądali w trzyletnich odstępach czasu, a potem, po następnych kilkunastu latach, zostały nakręcone kolejne trzy części. Obecnie cały świat z wielkim utęsknieniem oczekuje na część siódmą, której ukazanie się w kinach planowane jest na końcówkę roku 2015. Sama historia opowiada o przebiegu galaktycznej wojny domowej i zdarzeniach, jakie bezpośrednio się przed tym działy. Poszczególne odcinki prezentują, jak wyglądały różne spory między rasami, które w ostatecznym rozrachunku zakończyły się wielka wojną.

Jeżeli demonstrowana w tym materiale problematyka to Twój konik – wyraź opinię (https://mdbplayground.pl/plock-sale-zabaw/) na ten temat. Twój komentarz z pewnością dla autora się liczy.

W filmach można również śledzić historię rycerzy Jedi, to znaczy Anakina Skywalkera oraz jego syna Luke, który przez walkę z siłami ciemności jest równocześnie uosobieniem odwiecznej walki między złem a dobrem. Walki, która przyprowadziła przed ekrany setki milionów widzów, bowiem tyle właśnie razy oglądnięto do dnia dzisiejszego wszystkie nakręcone do tej pory części tej sagi.

star wars

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Gwiezdne wojny to jedna z najlepiej zarabiających serii filmowych w całej historii. Już na samych biletach do kin producenci zarobili wiele miliardów dolarów, a przecież dochodzi także ogromny przemysł związany z różnymi gadżetami i akcesoriami. W oparciu o nakręcone części powstało mnóstwo innych komiksów, gier i filmów – bądź na bieżąco z nowościami . Pośród maluchów ogromnym powodzeniem cieszy się gwiezdne wojny audiobook, którego słuchać mogą przed położeniem się spać czy też w długiej podróży.

Wielki biznes wiąże się również z różnymi zabawkami i gadżetami. Wystarczy zresztą obejrzeć ofertę jakiegokolwiek sklepu z zabawkami, w jakim świetlne miecze, figurki oraz maski będą jednymi z najlepiej sprzedających się towarów – sprawdź gadżety z twoimi bohaterami . Do tego dodatkowo dochodzą inne rzeczy, takie jak kubki star wars, i jak się to wszystko razem zbierze, to dopiero wówczas można zobaczyć fenomen prezentowanej sagi. Fenomen, który być może jeszcze bardziej się umocni, bo najbliższa premiera jest zapowiadana jako jedno z największych wydarzeń w świecie kina w ostatnich latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*