Rozwój najnowszej technologii udostępnia coraz nowsze i skuteczniejsze rozwiązania w zakresie marketingu i reklamy. Wykorzystując ekran Led, możemy wyświetlić dowolny przekaz.

W przeciągu kilkudziesięciu lat branża reklamowa wykonała ogromną pracę. Dzisiaj poszczególne firmy muszą dużo bardziej się postarać, żeby dotrzeć odbiorcy oraz zachęcić go do zakupu danego produktu. Współcześnie jesteśmy zmuszeni, by wciąż nadążać za konkurencją i poszukiwać możliwie najskuteczniejszych rozwiązań w obszarze marketingu i promocji.

technologia LED

Autor: Rafael Mizrahi
Źródło: http://www.flickr.com
Sposób promowania naszej usługi lub firmy musi być jednak zawsze dopasowany też do produktu, jaki chcemy sprzedać. Niektóre reklamy o wiele korzystniej jest umieścić w pobliżu drogi niż przekazać np. przez gazetę lub zobacz też: konferencje poznań rozgłośnię radiową. Ale i tak nigdy nie ma sensu ograniczać się do tylko pojedynczego sposobu przekazu. Ostatnio coraz częściej wykorzystywanym sposobem na promocję jest ekran Led. To skuteczne rozwiązanie, aby poinformować o swoim produkcie, dlatego że przekaz wyświetlany na tego typu ekranie szybko przykuwa wzrok konsumenta. Istotna jest również lokalizacja takiego ekranu.

Ekran Led najkorzystniej jest ustawić jak najbliżej reklamowanego sklepu, firmylub restauracji – powierzchnie reklamowe. Dlatego supermarkety umieszczają przeważnie ekran Led na parkingu tuż przed sklepem. Ogromną zaletą ekranu ledowego jest to, że się wyróżnia , a także to, że wygląda bardzo zachęcająco.

Litery L,E,D stanowią bowiem skrót od angielskich słów – Light Emitting Diode. Ekran Led wykonany jest więc z niewielkiej wielkości diod świetlnych. Trzeba podkreślić, że taki ekran jest również przystosowany do trudnych warunków atmosferycznych. Dlatego pełni często funkcję teleekranu, podczas koncertów, festiwali i różnego rodzaju wydarzeń, w których bierze udział duża ilość osób. Obecnie na rynku możemy znaleźć już bardzo dużo przedsiębiorstw, które oferują sprzedaż ekranów ledowych.

Nowe telewizory LED LCD

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Zazwyczaj umieszcza się je na zewnątrz, ale istnieje także opcja zamontowania ekranu wewnątrz np.dużej hali lub supermarketu (odwiedź witrynę). Ogromną zaletą jest to, że po jakimś czasie możemy przenieść taki ekran w inne miejsce. Jest to dość istotne, ze względów ekonomicznych. Zwracając uwagę na kwestię kosztów, dobrze podkreślić kolejną bardzo istotną sprawę. Można się bowiem domyśleć, że ekran Led zużywa dość sporo prądu, co wiąże się z wysokimi rachunkami. Diody świetlne, zamontowane w ekranie ledowym mogą być jednak bardziej lub mniej energooszczędne, o czym dobrze pamiętać, przed dokonaniem zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*