Masz za dużo wolnego czasu? Więc nie siedź apatycznie

Często skarżymy się na małą ilość czasu, jednak wbrew pozorom, kiedy mamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie jesteśmy w stanie znaleźć sobie miejsca, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na konkretny bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, ale nie zamierzamy proponować gapienia się w telewizor. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i pooglądaj serial, który chciałeś oglądać, jednak nigdy nie starczało cina niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (komedie dla każdego), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (seriale horror) lub serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który planowałeś pooglądać, ale nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, gdyż wtedy byłeś zabiegany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś się już wciągać i nie dokończyłeś go. Teraz jest świetny czas, by to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Zabierz się za porządki, na które normalnie brakuje ci czasu. Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (wreszcie ogarniesz poddasze albo wyrwiesz chwasty), ale również przez to pojęcie można rozumieć drobne naprawy i remonty. Istnieją czasami tego typu małe zaniedbania, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie najlepszy moment, aby zreperować zepsutą półkę lub pomalować zachlapaną ścianę.
W taki właśnie dzień możesz też odświeżyć swoje dawne kontakty. Na pewno znasz ludzi, z którymi kiedyś byłeś blisko (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, lecz po prostu przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne sprawy.

Godny uwagi artykuł, czyż nie? Skoro tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie (http://sosushi.pl/restauracja-sushi-szamotuly), którą też zapewne uznasz za pożyteczną.

Z powodu nadwyżki wolnego czasu jesteś w stanie to teraz naprostować, możesz umówić się z osobą, którą dawno nie widziałeś, abypowspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, dawno nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz też tak zwyczajnie spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i zastanowić się: kim jestem, dokąd idę, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla siebie, na którą nie możemy sobie pozwolić w codziennej krzątaninie naprawdę wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich rzeczy, które mamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby pojąć nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*