Waga wędkarska – czy dobrze jest inwestować w ów produkt?

Jakikolwiek wędkarz, wybierając się na wędkowanie, marzy o dużej rybie, jaką można się pochwalić rodzinie, a zasadniczo kolegom. Historie o nadzwyczajnych okazach są przekazywane z znaczną satysfakcją. Zwykle rozmiar złowionej ryby demonstruje się rękoma. Co aczkolwiek wtedy, gdy chcemy znać, jaką masę miała nasza ryba?

łowienie ryb

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie niezwykle wzięte są wagi mechaniczne.

Jeżeli interesuje Cię ten post, bez ociągania zobacz dodatkowo inne warte przeczytania (www.eccotravel.eu/p/filipiny) wpisy – z pewnością też Cię zaintrygują!

Nie trzeba do nich baterii, więc przeto nie należy się troszczyć o ich naładowanie. Są bezproblemowe w obsłudze, a do tego wiele z nich ma rozkręcaną miarkę o rozciągłości jednego metra. Umożliwia nam to na bezzwłoczne zmierzenie złowionej ryby. W ofercie rynkowej są tego rodzaju wagi, które demonstrują nam ciężar zdobyczy do dwudziestu względnie czterdziestu kilogramów. Warto zastanowić się na jakiego rodzaju wypady będziemy jeździć, tak aby nie okazało się, iż miara nie ogarnie obfitości ryby. Waga wędkarska nie jest spora, zajmuje malutko miejsca, można ją przenosić w większej kieszeni koszuli – kliknij w link. Takie wagi znajdują także użytek w miejsca zamieszkania czy ogródku, więc są uniwersalne. Kiedy chodzi o drugi rodzaj, jakimi są sprzęty elektroniczne do mierzenia masy, oferują również metrowe miarki. Pewne posiadają profilowane uchwyty przystosowane do dłoni, aby łatwiej można było zważyć złowione ofiary. Przy kupnie należałoby zwrócić uwagę, czy wyświetlacz jest podświetlany. Pozwoli to na użytkowanie wagi podczas nocnych połowów i przy słabej widoczności, bez wymagania użycia latarki. Światło zazwyczaj gaśnie mechanicznie po 10 sekundach, co szczędzi baterię. Ich skala to na ogół do dwudziestu pięciu kilogramów, jednak są również warianty, którymi zważymy rybę czterdziesto-kilogramową. Ich walorem jest funkcja tarowania i przechowywania wyników. Dzięki temu można swobodnie w każdym punkcie po jakimś czasie pochwalić się swoim wynikiem. Nieraz pomocną funkcją jest także zamiana jednostek. Nie raz bowiem zdarzają się wyjazdy za granicę na ryby i obcokrajowcy chcąc podziwiać okaz nie będą nieraz mogli dowiedzieć się precyzyjnie ile on waży.

wędkarstwo

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie każdy wie, iż najważniejszy sprzętem podczas wycieczki na ryby jest wędka. Bez niej nic nie dokonamy, chyba, iż planujemy chwytać rękami czy też za wsparciem sieci. Pragnąc jednak pochwalić się prywatnym unikatem, a również samemu dokładnie mieć pojęcie, jaki wynik uzyskaliśmy, wskazane jest aby zainwestować w przyrząd, jakim jest waga wędkarska. Pozwoli ona nam na zapisanie wyników i także czasami przyda się w domostwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*