Tzw. „planszówki” obecnie przeżywają w świecie swój rzeczywisty rozkwit

Gry planszowe w całym świecie zyskują coraz to szersze grono fanów w każdym wieku. Mimo obaw gry dostępne na tabletach i telefonach nie wyparły tych starszych.

Liturgia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa w gry planszowe ma dużo ogromnych atutów. To nie tylko rozrywka, chociaż to niewątpliwie główna ich funkcja, ale także nauka i cenny czas spędzony w najbliższym gronie. Mnóstwo reguł panujących w świecie planszówek, chciałoby się bezpośrednio przenieść na rywalizacje w imprezach sportowych.

Przykładem znakomitej gry strategiczno – taktycznej może być neuroshima hex (więcej pod wskazanym adresem), polega on na przewodzeniu wybranej armii do zwycięstwa przez ochronę naszego sztabu oraz zburzenie sztabu przeciwnika. W zawartość gry wliczona jest plansza wraz z kompletem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.
Kolejną nie skomplikowaną w założeniu a także genialną grą okazuje się być Story Cubes. Gra da użytkownikom masę śmiechu, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni.

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie interesujący artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://mdbplayground.pl/blog/), a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Story Cubes (mój link) to 9 pięknie zaprojektowanych, sześciennych kostek, z których każda posiada na ściankach różny zestaw ilustracji.

Każdy gracz zaczyna rozgrywkę z jedną kartą w jego palecie i 7. kartami w ręku. Zewnętrzna karta w centrum stołu rysuje tło, które wymusza normę, według jakiej kontrolujemy zwycięzcę. We własnym posunięciu każdy z grających wkłada kartę do palety, do tła, lub po jednej tu i tu.

Zamierzeniem świetnej gry karcianej o nazwie red7 (nasza strona), jest stworzenie sytuacji, kiedy trzeba wygrać, gdyż w innym przypadku się odpada. Błyskawiczna rozgrywka zachęca do grania kilka razy, a dodatkowe możliwości powodują, że gra nigdy się nie znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*