Nauka fruwania na paralotni

Lot na paralotni może niektórym przywodzić na myśl skakanie ze SPAdochronem. W obu wypadkach miękki płat nośny umożliwia nam unoszenie się w powietrzu oraz powolne osiadanie na ziemię.
Różność polega na tym, że spadochron otwiera się nam po wyskoczeniu z płatowca, czyli dopiero w powietrzu, natomiast paralotnię napełnia się powietrzem jeszcze na ziemi, przed początkiem lotu.

język

Autor: NVIDIA
Źródło: NVIDIA
Lot paralotnią jest w dzisiejszych czasach znacznie łatwiej dostępny niż przed laty. Wystarcza wyselekcjonować sprawdzoną szkołę latania i możesz rozpoczynać kurs kurs gry na perkusji paralotniarstwa.
hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
smartfon

Źródło: www.morguefile.com
Nim zdecydujemy się na szkolenie paralotniowe, powinno się przede wszystkim wyselekcjonować dobrą szkołę oferującą tego typu lekcje. Przed wydaniem pieniążków na szkolenie parolotniowe wskazane jest dowiedzieć się więcej o szkoleniu i trenerach z opisów a także opinii odnalezionych na stronach www lub zasięgniętych u przyjaciół. Trzeba także pamiętać, że paralotniarstwo w dużej mierze uzależnione jest od aury, tym samym trudno przewidzieć, czy instruktaż ukończy się kilka dni, czy może miesięcy po jego rozpoczęciu. Powinno się też uzbroić się w cierpliwość – nauka nastręcza czasu jak też praktyki, i nie wszystko zrozumie się zaraz.
W jaki sposób wygląda szkolenie paralotniowe? Lekcja latania na paralotni dzieli się na trzy etapy. Pierwszy stanowią lekcje na ziemi, w czasie jakich nauczyciel przekazuje teoretyczną wiedzę na temat paralotniarstwa i wyjaśnia, do czego służą pojedyncze części oprzyrządowania.

Kolejny etap to zajęcia praktyczne na płaskim podłożu, w toku jakich uczeń może przyswoić kierowanie paralotnią bez odbijania się od gleby. Trzeci etap stanowi lot paralotnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*