Co rzeczywiście warto obejrzeć będąc w tego typu mieście jak Gdynia?

To miejsce określane jest miastem, które powstało z morza oraz marzeń. Jeszcze sto lat temu była tu usytuowana nieduża wieś rybacka, z kolei dzisiaj to niezwykle popularny kurort i największe miasto, które nie jest miastem wojewódzkim.

rzeczy
motywacja

Źródło: flickr.com
Ten nowoczesny ośrodek walczy o względy odwiedzających z Gdańskiem i z Sopotem, z którymi stworzył tzw. Trójmiasto.
Przyjeżdżając na weekend albo na wakacje, można zauważyć przemiany, które są dokonywane w Gdyni. Co roku pojawiają się w tamtym miejscu nowe atrakcje dla dzieci i dla osób dorosłych, a modernistyczne zabytki odzyskują dawny blask. Gdynia to również różne wydarzenia kulturalne, które są popularne tak w Polsce, jak i na świecie. W czasie Open’er Festival można posłuchać największych artystów, z kolei w czasie festiwalu polskich filmów fabularnych możemy obejrzeć gwiazdy krajowego kina. Różnorodnych wydarzeń kulturalnych i atrakcji jest naturalnie o wiele więcej. W najwyższym stopniu popularnym miejscem w Gdyni jest Skwer Kościuszki. Znaczna część turystów nie może wyobrazić sobie obecności w tym mieście bez przechadzki nadmorskim deptakiem pełnym różnych kafejek, kawiarni czy straganów.
Gdynia

Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com
Na Skwerze oraz jego południowym przedłużeniu – można niezwykle miło spędzić czas, zwyczajnie chodząc lub też siedząc, ponieważ jest tutaj wiele ciekawych miejsc, które mogą dodatkowo uatrakcyjni Ci pobyt. Wizyta na okrętach, w muzeach lub w akwarium morskim to te w najwyższym stopniu znane. Dobrze byłoby także się udać w godzinny rejs (Polecamy przepływ kanałem elbląskim Statkiem po trawie) po porcie wewnętrznym. Podczas takiego rejsu posiadamy możliwość obejrzenia stoczni remontowej czy Marynarki Wojennej i różnorodnych typów okrętów.

O tym, co akurat widzimy, bardzo interesująco opowiada wprawny przewodnik, który przekazuje sporo informacji w odniesieniu do portu, jego przeszłości oraz tego, co obecnie się w tamtym miejscu dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*