Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas wie, że funkcjonuje naprawdę sporo głównych nurtów muzycznych oraz równocześnie także multum ich odłamów, jednak przeważnie dzieje się tak, iż spora część z nas ma swój ukochany gatunek oraz zazwyczaj trzymamy się go tak zdecydowanie, że nawet nie pragniemy poświęcać uwagi na pozostałe gatunki. A przecież pomimo przemijania lat i pojawiania się coraz to innych twórców okazuje się, że blues jest wciąż niesamowicie popularny i choć na pewno jego głos zmieniło się od tego pierwotnego, to jednak mnóstwo osób ciągle słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Blues się rozwija
Warto wyjaśnić, iż blues to przeważnie dźwięki gitary, jak i również harmonijka ustna. Oczywiście te dźwięki się trochę przemieniają, coraz częściej są dołączane części hip hopu czy rocka, jednak ten najważniejszy typ praktycznie jest taki sam. Trzeba zdać sobie sprawę, że te utwory przeważnie są przygnębiające oraz melancholijne, opisują o kontaktach damsko-męskich, ale też niejednokrotnie odwołują się do aktualnych sytuacji społecznych i politycznych.

Popularni wykonawcy nadali mu kierunek
Jasne że jak zawsze to się odbywa zjawiają się ludzie, którzy nadali taki a nie inny kierunek takiemu gatunkowi. Rozpoczęło się od muzyki Afroamerykanów z południa USA, później w latach 30. ważny był Pete Johnson, w latach 60. najmocniej rozpoznawany był Alexis Korner. W Polsce jednym z najdokładniej znanych zespołów grających blues rock jest team Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, albo Grzegorz Kapołka.

Niniejszy wpis zawiera interesujące informacje na prezentowany temat – jeżeli chcesz zdobyć więcej wpisów, to odszukaj stronę (https://viva-system.pl/oferta/lasery.html), która przedstawia zbliżone problemy.

muzyka, bank muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Festiwal pokazuje wyraźnie, że blues jest niesamowicie ważny
Jeżeli zastanawiamy się, czy w ogóle w Polsce ten gatunek jest uwielbiany, to z pewnością należy opowiedzieć o tym, iż jest u nas w Katowicach organizowany festiwal Rawa Blues, na którym mają szansę się zaprezentować tak polscy, jak i zagraniczni twórcy. A to oznacza, że pomimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie umiera, lecz wręcz odwrotnie, pojawiają się coraz to inni wykonawcy, którzy pragną przyłożyć się do jego nieśmiertelności, a o tym iż im się to udaje może świadczyć fakt, iż jest znacznie więcej słuchaczy tego gatunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*