Czym się kierować wybierając dobrą książkę dla dzieci? Które kwestie są najważniejsze?

Czasami zdarza się, że idę do księgarni, żeby kupić dzieciom książkę, lecz nie mam konkretnego tytułu czy choćby autora na myśli. Pół biedy, jeśli jest to realna księgarnia, po dłuższej chwili spędzonej pomiędzy półkami, po kilkunastu obejrzanych i „pomacanych” książkach udaje mi się na coś zdecydować. Trudniej jest, jeżeli zakupu chcę dokonać w księgarni internetowej. Widniejącej na ekranie monitora książki nie jestem w stanie przekartkować ani ocenić jakości umieszczonych w niej ilustracji. Nie jest dziwne w związku z tym, iż wybór jest trudny, szczególnie, że na rynku książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży co roku pojawia się cała masa nowych tytułów.

książki
Jakimi rzeczami się zatem kierować kupując książkę dla dzieci? Z pewnością powinno się wspomnieć, że wciąż więcej księgarni internetowych posiada w swojej ofercie fragmenty książek, czyli podobnie, jak w księgarni stacjonarnej możemy sprawdzić co jest w środku.

Oczywiście, że w internecie znajdziesz dające do myślenia tematy.Na opisywany temat też przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do tekstu (https://nierozerwalni.pl/zarzadzanie-czasem/)!

Często jest tak, że jest udostępnionych kilka-kilkanaście stronic. Jednak nie w każdej księgarni jest to możliwe. Wracając natomiast do sedna tematu, to z pewnością istotnym wyznacznikiem w kwestii najlepsza proza dla dzieci, będzie płeć.

To na pewno pogląd nie całkiem poprawny politycznie, ale pamiętajmy, iż za sprawą środowiska, szczególnie rówieśników, reklam oraz mediów, w którymś momencie dzieci mają zainteresowanie typowe dla danej płci. Niezwykle ważny będzie tu wiek dziecka. Prawie wszyscy wydawcy na okładce umieszczają informacje o wieku dziecka, a jest to ważne, lecz nie zawsze ostateczne, gdyż musimy też zwracać uwagę na faktyczną dojrzałość małego człowieka. Właściwie czteroletniemu dziecku może spodobać się lektura, która wydana została dla starszego dziecka, identycznie jak nastolatek może polubić baśnie. Wiekowe wskazówki mogą okazać się jednak dość pomocne. No i wreszcie należy powiedzieć o liście lektur szkolnych, szczególnie jeżeli mówimy o starszym dziecku.

Niektórym taka lista dosyć źle się kojarzyć, dobrze jednak o niej pomyśleć, ponieważ tego rodzaju lista przygotowywana jest przez znawców tematu. Bardzo niedobrze by było, gdyby nasze dziecko nie sięgnęło po jakąś pozycję, tylko dlatego, że znajduje się na takiej liście. Dobrze jest również, żeby urozmaicać rozrywkę naszemu dziecku, nie jedynie książki warto kupować, lecz również na przykład dvd nowości (uzupełnij biblioteczkę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*