Kilka słów dotyczących muzyki

Choć zapewne można wyobrazić sobie świat bez muzyki, to tak naprawdę nie jest to przesadnie kusząca perspektywa. Przecież praktycznie w każdym przypadku słuchanie piosenek sprawia, że tak jakby jesteśmy trochę bardziej wyluzowani. Bo weźmy chociażby pod uwagę znane powiedzenie, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy w takim razie w tym artykule nieco kwestii związanych z muzycznym światem.

koncert

Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie zespoły muzyczne są najwspanialsze? Cóż, tutaj w grę wchodzą bardzo subiektywne odczucia. Bo czy tak naprawdę można najzupełniej obiektywnie powiedzieć, że jakiś zespół muzyczny jest mocno przeciętny, słaby albo odwrotnie – genialny? Z pewnością tak nie jest. Muzyka to nie chemia, czyli w żadnym razie nie jest dziedziną nauki. I to piękne w muzyce – możemy przynajmniej całymi godzinami dywagować z własnymi przyjaciółmi o muzyce. Chyba wszyscy mamy ulubione zespoły, za które praktycznie bylibyśmy w stanie się pokroić. Świetnym zespołem jest chociażby Queen o którym poczytasz tu. Szkoda, że Freddie Merkury zmarł na AIDS!

Angielski Język angielski Wrocław band Queen (posłuchaj na terazrock.pl) spowodował, iż cały świat się zmienił. Ogromnym atutem tamtych czasów – zatem lata 60, 70 i 80 jest to, że chociaż już niepodzielnie rządziła komercha, to tak czy siak naprawdę nie było tak, iż tylko miernoty były na topie. Nie należy zakładać, że dzisiaj jest o wiele gorzej, ale jednak kiedyś na rynku muzycznym było o wiele lepiej. Zapewne wielu melomanów zgadza się z tym. Ciekawe jest również to w jaki sposób podchodzimy aktualnie do tematu piracenia.

Piractwo muzyczne jest bardzo dużym problemem – można w sumie rzec, że codziennie gwiazdy muzyczne, sprzedawcy bądź producenci tracą ogromne pieniądze. Ciężko w sumie mówić, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, lecz nigdy nie można wmawiać, że to nic wielkiego. Zwłaszcza, iż jest wiele rozwiązań, dzięki to którym nareszcie mamy możliwość w zupełności legalnie słuchać ulubione piosenki!

W jaki sposób? No cóż, godne większego zainteresowania są portale takie jak choćby Youtube. Pewnie twórca wolałby, abyśmy kupili jego krążek, lecz bez cienia wątpliwości Phil Collins albo Enya wcale nie tracą na tym, że szukamy ich twórczości właśnie na Youtube. A więc zadbajmy o to, aby słuchać muzykę, lecz robić to w ten sposób, aby w żadnym razie nie szkodzić swoim ulubieńcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*