Jak spędzać wolny czas?

Ten tekst został napisany dla wszystkich tych, którzy nie używali nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona w istocie jest i do czego służy. Wyjaśnię też, czym się ona różni od komputera, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej polecić. Konsola to w zasadzie komputer, odróżniający się od normalnego PC funkcją. Jest to maszyna używana jedynie do gier wideo.

Konsoli nie można po nabyciu ulepszać, dokupując lepsze elementy, tak jak praktykuje się to w wypadku klasycznego peceta. Stanowi ona integralną całość, do której da się podłączyć tylko elementy zewnętrzne, takie jak karty karty do tarota pamięci, kontrolery, głośniki i monitor.

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

Na rynku obecnie znaleźć można kilka wartych uwagi maszyn. Japońskie Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Firma Billa Gatesa posiada w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo za to WiiU. Ceny konsol nowszych generacji rozciągają się zależnie od opcjonalnych dodatków. Wydając mniej pieniędzy można dostać Playstation 3 – w tym przypadku ceny oscylują wokół 700 zł za nieużywany sprzęt.

Na wszystkie najpopularniejsze konsole wyszło mnóstwo wciągających produkcji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Warte uwagi gry na PS2 to przede wszystkim Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najlepszych gitarzystów. Polecić trzeba też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 wydano mnóstwo stanowiących klasykę serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS4, ze względu na lepszą specyfikację, mają dużo lepszą grafikę. Konsola XBOX zaś oferuje nawet obszerniejsze spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 są obsługiwane przez wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu użytkownika i przeniesienie go na rozgrywkę. W gatunku znajdziemy wiele produkcji sportowych i zręcznościowych. XBOX 360 (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) też szczyci się świetną polską grą fabularną Wiedźmin.

W ciągu dwóch ostatnich lat modne stały się wygodne netbooki i tablety, oferujące stały dostęp do internetu. Ciekawą możliwością dla każdego użytkownika takich urządzeń byłby zakup konsoli. W ten sposób dałoby się komfortowo oddzielić wypoczynek od pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*