Kilka niebanalnych pomysłów na wakacyjne dni, czyli gdzie wysłać dzieciaki, żeby przeżyły niezapomnianą przygodę

Ponieważ zbliżają się lipcowe dni matki i ojcowie myślą coraz intensywniej o tym, w jakie miejsce wysłać swoją pociechę. Te młodsze dzieciaki dni wolne od szkoły spędzają zazwyczaj na półkoloniach w rodzinnej miejscowości lub wyjeżdżają w góry.

Spływ

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei uczniowie szkół zawodowych liczą na trochę bardziej wyszukane atrakcje. Na pewno jedną z nich mógłby być siedmiodniowy rejs żaglówką po warmińsko-mazurskich rzekach. Warto jednak nie zapominać o tym, że nie tylko północ kraju oferuje wyśmienity pobyt nad wodą. Góry tereny zazwyczaj kojarzą się nam z jazdą na nartach bądź pieszymi wycieczkami na żółte szlaki.

Niektórzy nie pamiętają o tym, że tamtejsze rzeki są nie tylko siedliskiem apetycznych ryb, lecz także miejscem, gdzie można naprawdę spędzić przyjemnie wolny czas. I nie chodzi teraz o to, żeby całymi godzinami wpatrywać się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej energicznych osób miejscowi mieszkańcy oferują rozrywki z dreszczykiem emocji, czyli dla przykładu spływy pontonowe (ski-raft.pl).

Szesnastolatkowie, tak samo jak reprezentanci pozostałych grup wiekowych, pragnęliby przeżyć niezapomnianą przygodę. A bajeczną zabawę zagwarantują przecież tak wycieczki po górach, jak i atrakcje dostępne w hotelach. Kto jednak kocha sporty wodne i nie tylko od święta chodzi na pływalnię, bardzo chętnie czas wolny od obowiązków służbowych przeznaczy na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe () mogą być fantastycznym pomysłem na efektowne wykorzystanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od bardzo dawna są główną rozrywką Pienin. Chętnych jest tak wielu, że warto odpowiednio wcześniej zamówić bilet, aby później nie oczekiwać w kolejkach. I co najważniejsze, wcale nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy zarówno pontonowe, jak i kajakowe, jest doskonale wyposażone także w kamizelki ratunkowe. A w podróż niekoniecznie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz bardzo atrakcyjne stają się spływy pontonowe. Taką radochę można np. zafundować dobrym przyjaciołom i podarować im w prezencie bilet na taką wspaniałą eskapadę. A oryginalny dar na pewno będzie źródłem niezapomnianych emocji.

Chcesz poznać inne podobne praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj (https://akademiasklep.pl/), a na pewno nie odczujesz zawodu.

Najprawdopodobniej nawet ci, którzy najczęściej unikają spędzania urlopowych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w góry i pomieszkać tam chociaż przez tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*