Książki Rafała Ziemkiewicza

Wszyscy ludzie, którzy chociażby w małym stopniu zajmują się naszą sceną polityczną, na pewno kojarzą osobę Rafała Ziemkiewicza. Ale nie tylko przez to, że zajmuje się on polityką. Jest on wyjątkowo docenianym dziennikarzem, komentatorem sceny politycznej oraz publicystą. Jeśli przyglądniemy się uważnie jego życiorysowi, bez wątpienia spostrzeżemy, że jest on niespokojnym osobnikiem. Był związany z różnymi tytułami prasowymi, a także stacjami radiowymi w Polsce, z których odchodził z najróżniejszych przyczyn.

grzbiety książek

Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz redaguje tygodnik „Do Rzeczy”. Możemy go zobaczyć także w telewizji.

Jednak spora część Polaków zna go jako doskonałego felietonistę. Jego opinie na temat naszej sceny politycznej są niezwykle chętnie czytane, jak również oceniane przez czytelników, co możemy sprawdzić, wchodząc na prywatny blog dziennikarza. Swoje teksty, które ukazywały się w różnych tygodnikach oraz na portalach sieciowych, często wydawał w formie książkowej. Zbiór tekstów „Zero zdziwień” (przejdź: książki niewygodne) wydano w 1995 roku.

Poszukujesz uzupełniających materiałów na omawiany tu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej noclegi białka tatrzańska a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Od tego momentu w miarę systematycznie w księgarniach pojawiały się jego następne wydawnictwa publicystyczne i zbiory artykułów. W 2011 roku został wydany wywiad- rzeka z Rafałem Ziemkiewiczem pod tytułem „Wkurzam Salon”. (sprawdź także: bibliografia rafała ziemkiewicza)

Ale komentowanie sceny politycznej i dziennikarstwo to tylko część aktywności zawodowej Ziemkiewicza. Bez wątpienia niewiele osób wie, że ten publicysta to wielbiciel fantastyki i autor mnóstwa poczytnych książek o tej tematyce. Został wiele razy uhonorowany znanymi nagrodami za swój dorobek literacki. Debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, który został opublikowany w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie okrzyknięto go „twórcą roku” w rankingu, prowadzonym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.

Na stronicach swoich powieści dziennikarz opisuje historie szarych zjadaczy chleba, którzy starają się odnaleźć się w niezwykłych okolicznościach. Jego twórczość dotyczy mnóstwa dziedzin naszego życia, dlatego z pewnością każdy odnajdzie w dorobku tego znanego publicysty coś wyjątkowego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*