Jaką kuchenkę kupić jeżeli cenimy sobie komfort oraz oszczędność?

Dzisiaj kuchnie mogą być zasilane prądem, gazem lub prądem i gazem jednocześnie. Kuchnie te mają różne funkcje piekarnika i płyty grzewczej.
Kuchenka gazowa jest najtańsza, ponieważ przygotowywanie posiłków na gazie należy do najtańszych.

Powinniśmy pamiętać o tym, że nadal gaz ziemny oraz gaz płynny są mniej kosztowne od prądu. Minusem kuchenek gazowych jest zapach gazu, który odczuwamy w powietrzu. Garnki w czasie gotowania na gazie bardzo szybko się brudzą i mogłyby przypalić się od wewnątrz. W dzisiejszych czasach gazowe instalacje w kuchniach są dosyć bezpieczne, lecz należy pamiętać o przeglądach instalacji i o zlikwidowaniu ewentualnych nieszczelności. Kuchenka gazowa nie może stać za blisko okna, ponieważ wiatr, który zdmuchnie płomień spowoduje, że gaz rozpocznie się ulatniać. Jeśli jesteśmy w posiadaniu kuchenki gazowej, to fundamentem jest odpowiednia wentylacja. Nie wystarczy tu jedynie instalacja okapu, ale powinien być również zamontowany co najmniej jeden kanał grawitacyjnej wentylacji.
kuchenka

Autor: Tyler Sichelski
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchence gazowo-elektrycznej płyta grzewcza jest zasilana gazem a piekarnik prądem. W elektrycznym piekarniku temperatura rozkłada się równomiernie. Piekarnik elektryczny można również wykorzystać do przygotowywania różnych potraw.

Jeżeli zastosowana w niniejszym materiale narracja do Ciebie trafia, to zobacz tu (https://operakameralna.pl/) inne tego typu wpisy – one dotyczą zbliżonej tematyki.

Jest możliwość jednoczesnego działania grzałki dolnej oraz górnej lub tylko jednej z nich. Płyta indukcyjna jest w najwyższym stopniu wydajnym energetycznym rozwiązaniem. Nagrzewa się ona bardzo szybko. Do gotowania na płycie indukcyjnej są potrzebne jednak specjalne garnki. Garnki tego typu kosztują około kilku setek złotych. Do gotowania na płycie indukcyjnej możemy używać wszystkich garnków, które wyprodukowane są z metalu ferromagnetycznego czyli metalu, który ulega namagnesowaniu.

Naczynia do gotowania na płycie indukcyjnej o wiele wolniej zużywają się oraz są estetyczne a także łatwe w konserwacji. płyty indukcyjne są zaopatrzone w czujniki, które włączają płytę dopiero wtedy, gdy na kuchence postawimy garnek. Kuchnie indukcyjne są zalecane osobom, które cenią sobie oszczędność oraz wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*