W jakim miejscu można zjeść świeżą rybę oraz jakiego rodzaju miasto warto zwiedzić będąc na Mazurach?

Wybierając się na wakacje należałoby wziąć pod uwagę Krainę Polskich Jezior. Są w tamtym miejscu niezwykłe krajobrazy, a i miłośnicy jachtów znajdą coś dla siebie.
Mazurskie jeziora są przeważnie atrakcją dla wodniaków i żeglarzy.

Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się, że w sezonie niektóre kanały są zakorkowane prawie tak bardzo, jak ulica Marszałkowska w stolicy. W okresie urlopowym Mazury oblegane są w dużym stopniu i konkurują z naszym Morzem Bałtyckim oraz Tatrami. W czasie lata spokojne uliczki mazurskich miast zmieniają się w pełne życia deptaki. Po dopiero co usmażoną rybę, czeka mnóstwo ludzi. Odpoczynek znajdą tutaj również osoby, które chcą spokoju z dala od hałaśliwych miast. Każdy turysta, który preferuje spokojny odpoczynek oraz uwielbia kontakt z naturą, na Mazurach poczuje się doskonale. Po wypoczynku należałoby jednak trochę zwiedzić, ponieważ Mazury (Zobacz też: co robić z dzieckiem na mazurach) nęcą wieloma interesującymi miejscami.

zabawa

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można zapomnieć o odwiedzeniu Mikołajek. Jest to niezwykle znane mazurskie miasteczko, o czym można by przekonać się w szczycie sezonu. Miasto wtedy wypełnia się turystami oraz rozbrzmiewa gwarem imprez i różnych spotkań. Jest to niewielkie miasto, jednak w sezonie turystycznym przekształca się w wielkie turystyczne centrum. Łatwo wynająć można komfortowy motel, pójść do restauracji oraz kupić wiele pamiątek w kiosku z pamiątkami. W wielu sklepikach oferowana jest także biżuteria z bursztynem. W czasie urlopowym odbywa się w Mikołajkach dużo zabaw. Mikołajki są położone nad dwoma jeziorami rynnowymi: Mikołajskim oraz Tałty.

W pobliskiej wiosce jest okazja wypożyczenia sprzętu wodnego. Obok brzegu Mikołajskiego jeziora obok portu jachtowego, można by pochodzić malowniczą promenadą, przy której działają budki z lodami oraz smażalnie ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*