Polacy ruszyli żwawo szczególnie do na Wyspy

Po zmianie ustroju z socjalistycznego na kapitalistyczny zmieniło się wiele. Wcześniej eskapady do innych krajów to była ciężka rzecz. Granice były pilnie strzeżone, a Mur Berliński efektywnie oddzielał dwie części Europy. Po upadku socjalizmu nastały zmiany, a po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej rozpoczęło się na szeroką skalę otwieranie granic innych członkowskich państw. Polacy ruszyli tłumnie, szczególnie do UK.

spotkanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Obrodziło nowymi obcokrajowcami na Wyspach, gdzie wcześniej najtłumniej widziane narodowości to Hindusi. Teraz nasi rodacy licznie zameldowali się na budowach, w domach starców, fabrykach i oczywiście zaczęli wizyty w brytyjskich urzędach pracy. Całe życie zostało przewrócone do góry nogami. Ludzie, którzy jeszcze niedawno nie potrafili się odnaleźć w naszym kraju nagle uzyskali awans: praca i bez porównania lepsze wypłaty niż w Polsce. Nie wszystkim się jednak powiodło, wielu albo powróciło do Polski, albo|lub wylądowało na dworcu.

Tego typu wyjazdy wiążą się jednocześnie także z osamotnieniem. Nie wszyscy, albowiem wyjechali z partnerką, partnerem, nie każdy miał kogoś u swego boku. Spowodowało to wysyp osób samotnych egzystujących nagle poza swoim miejscem narodzin.

Czy podoba Ci się prezentowany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły w serwisie trener personalny bielsko cena, ponieważ one też mogą być dla Ciebie bardzo wartościowe.

Single w UK to więc duża grupa przybyszów, która nie dość, że oderwana od korzeni, to dodatkowo bez drugiej osoby, która pomoże, podtrzyma na duchu, doradzi.

kawiarnia

Autor: Sagafredo
Źródło: Sagafredo
Jednocześnie z wyjazdami poczęły więc powstawać inicjatywy mające na celu pomaganie mieszkającym tam Polakom. Wielu słyszało historię rodzimych sklepów, jakie zaczęto zakładać w Londynie, a obecnie są także w mniejszych angielskich miastach. Dobrze znane są gazety przeznaczone jedynie dla naszych rodaków, oczywiście tworzone w naszym języku. Powstało mnóstwo portali, informacyjnych, o tym, jak sobie poradzić w Anglii, jak znajdować zatrudnienie, porady podatkowe, ale też właśnie dla tej grupy osób, singlów, którzy pragną znaleźć drugą połówkę, powstały portale randkowe – sprawdź na polishhearts.co.uk/stories.

Każde z tych działań dosadnie pokazują, że Polak poradzi sobie w każdym miejscu. Polak za granicą jest zorganizowany, jest pracowity. z łatwością odnajduje się w innym kraju i organizuje tam sobie życie, tak samo jak we własnym kraju. Z czego to wynika, ta umiejętność przystosowania się? Może nasza historia, lata niewoli i rozbiorów spowodowała, że swobodniej nam się przystosować do zmian niż pozostałym nacjom. To na pewno jedna z przyczyn, ale naturalnie nie jedyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*