Jak przygotować wytworną uroczystość rodzinna?

Każda duża uroczystość familijna wymaga odpowiedniej oprawy. Szykujemy stół, najczęściej przystrojony w śnieżnobiały obrus oraz kontrastowej barwy kwiecia. Z szuflady wyjmujemy zestaw eleganckich sztućców. Część z nas lekko nerwowo sprawdza w internecie czy właściwie ustawione zostały nakrycia, poniektórzy natomiast zastanawiają się w jaki sposób wytyczyć miejsca dla uczestników, a nie jest to na pewno łatwe zadanie.

Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko

Autor: Izabela Sekuła Jak Motyle
Źródło: abcslubu.pl

Pan domu bowiem powinien brać pod uwagę zarówno wiek uczestników jak również ich rangę. Jak wiemy na szczycie stołu lokuje się albo osoby najbardziej zaawansowane wiekiem albo solenizantów czy rodziców z potomstwem i chrzestnych – kiedy przyczyną do świętowania jest chrzest. Bywają jeszcze takowe miejsca, w których na uroczystości mające związek z życiem religijnym zapraszany jest również duchowny który owy obrzęd celebrował – wtedy także i on traktowany jest szczególnie i należy go posadzić blisko kluczowych uczestników fety rodzinnej.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Jeżeli jest to możliwe pan domu powinien zwracać także uwagę podczas planowania rozmieszczenia uczestników na bieżące układy panujące między nimi. Jeżeli dajmy na to wiemy iż wuj Stasiek pokłócił się ze szwagrem Kazikiem o kosiarkę, lepiej nie powodować aby siedzieli nieopodal siebie gdyż pretensje potrafią zepsuć im oraz innym uczestnikom świętowanie, a obowiązkiem gospodarzy jest przecież zadbanie o to żeby wszyscy goście czuli się jak najlepiej w trakcie przyjęcia. Jak to jednak zaplanować technicznie? Prostym rozwiązaniem jest stworzenie trochę wcześniej karteczek z wypisanymi imionami usytuowanych we właściwych punktach, uniknie się wtedy zbędnego zamieszania.

Takie wizytówki warto przygotowywać już wówczas, kiedy zamawiamy zaproszenia na chrzest lub też zaproszenia weselne. Takie rozwiązanie zapewnia nam pewną ciągłość estetyczną oraz klasę, a wszak na tym nam zależy.

Czy chcesz poznać więcej (https://viva-system.pl/oferta/lasery.html) na prezentowane na tej witrynie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten link – nie zawiedziesz się. To pokrewna tematyka!

Nie banalne znaczenie ma także cena, przy większym zleceniu przypuszczalnie drukarnia da nam upust na zaproszenia weselne. Najlepiej zachować też wizytówkę drukarni – prawdopodobnie za pewien czas konieczne będą nam zaproszenia na chrzest. Taka już jest najczęściej kolej rzeczy. Może się także przydarzyć, że będziemy potrzebować po kolejnym awansie całego stosu profesjonalnie stworzonych wizytówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*