Coś dla osób kochających alkohol, czyli w jakich naczyniach podawać poszczególne rodzaje drinków

Elegancko nakryty stół bardzo dużo straci ze swojego perfekcyjnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w najzwyklejszej butelce. Taka zwykła butelka będzie stanowiła zbyt widoczny kontrast dla eleganckiej zastawy. Powinno więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie przelać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest bardzo duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do serwowania domowych nalewek, wódek, brandy oraz whisky. Posiadają one rozmaite kształty, nie tylko owalne, ale również kwadratowe. Obecne są wśród nich zarówno banalnie proste karafki , które zrobiono ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina przeznaczone są do serwowania wina czerwonego. Podejmując decyzję o ich kupnie, nie zapominajmy, aby zwrócić dużą uwagę na kształt ich dna – obejrzyj różne opcje. Do wina (poznaj: wina z albarino ) polecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna zapewnia silniejsze dotlenienie wina i pozwala wyraźniej uwolnić jego zapach. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina w sklepach jest naprawdę szeroki wybór karafek do wody i likierów. W karafkach przeznaczonych na wodę bez obaw możemy zaserwować również wina białe. Bardzo dużo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeśli więc podajemy go w karafce, to musimy przelewać go naprawdę ostrożnie, tak, aby osad został na dnie. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, serwując markowy alkohol, oryginalną butelkę umieszczamy na oddzielnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy pragną być postrzegani za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć podstawę w kształcie kwadratowym. Są one przeznaczone tylko i wyłącznie do whisky. Wyjątkowo często sprzedawane są one razem ze szklankami do serwowania tego znanego na całym świecie trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą typową jest grube dno. Sprawdź ofertę: zobacz więcej

Szklanki do whisky mogą być wykorzystywane nie tylko do serwowania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu pod warunkiem, że serwuje się go z kostkami lodu. Tradycyjne szklanki, w których serwuje się whisky mają nawet swoją nazwę. Zostały ona nazwane Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest bardzo różna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży znajdziemy również szklanki o odrobinę większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Można je wykorzystać do podawania napoi bez dolewania do nich alkoholu. Cieszą się one zaskakująco dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*