Jakie gry komputerowe związane z historią są najodpowiedniejsze?

Panuje opinia, że współcześnie gry komputerowe są do tego stopnia powszechne, że odciskają piętno na całych pokoleniach. Toczą się cały czas dyskusje o tym, czy spędzanie czasu w ten sposób jest niebezpieczne i czy może dać jakieś korzyści. Bardzo często podejmuje się temat zbyt długotrwałego i nagminnego grania przez dzieci i młodzież i skutków z tym związanych. Oprócz negatywnych następstw jest jednak całkiem sporo pozytywnych, pojawiających się zależnie od typu gier, jaki jest preferowany.

gra komputerowa

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dużej liczby gier przykładowo ćwiczony jest refleks i poprawia koncentracja. Z kolei całkiem specyficznym rodzajem gier są takie, które w swojej zawartości nawiązują do historii. Tego rodzaju gry starożytność () czy pozostałe okresy historyczne przyjmują za tło następujących tam wydarzeń. Oczywiście pod tym względem ważne jest, by zachowana została prawda historyczna, przynajmniej do pewnego stopnia. Jeżeli ten warunek jest spełniony, gra nabiera cech edukacyjnych i może dać pozytywne skutki.

Gry przeglądarkowe

W ostatnim czasie zwiększyła się popularność tak zwanych gier online.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://magicplay.pl/) to nierzadko najcenniejsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym wypadku – kiedy wejdziesz na ten link, przeczytasz inne cenne materiały.

Jak sama nazwa podpowiada, są to tego rodzaju gry, do których potrzeba zwykle tylko połączenia z siecią i posiadania przeglądarki internetowej. Popularność ta wynika w pierwszej kolejności stąd, że gry takie zwykle są bezpłatne. Aspekt ten w obliczu wygórowanych cen gier standardowych ma wielkie znaczenie, szczególnie dla młodych graczy, którzy nie posiadają swoich pieniędzy. Do gier tego rodzaju także należą takie, których akcja rozgrywa się wiele wieków temu. Przykładem może być taki tytuł jak Goblin Keeper.

Liczy się przede wszystkim strategia

gra na komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo gier, niezależnie od tego czy są to tytuły umiejscowione w minionych epokach, czy gry całkowicie fantastyczne, swoje zasady opierają przede wszystkim na logicznym myśleniu i taktyce. Ich powtarzającym się elementem jest przykładowo planowanie armii czy budowanie miast, co wymaga rozsądnego gospodarowania środkami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (strona www), akcja ma miejsce w starożytności. Gracz ma tu za zadanie wybudować i utrzymać starożytne miasto. Popularność gier tego rodzaju nieustannie rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*