Cudze sławicie swego nie znacie czyli… dlaczego nie Grecja?

Lato jest idealnym czasem na poznawanie naszego kraju. Mam czasem odczucie, iż nie doceniamy własnego państwa. Wszyscy zachwycają się cudzoziemskimi atrakcjami Tunezji; naturalnie jest tam bardzo pięknie ale i my nie mamy się czego wstydzić. By poznać interesujące miejsca musimy troszkę poszukać, z zasady samodzielnie jednak ma to również swe pozytywy – nikt nie będzie nam dyktował dokąd i po co mamy się udać bowiem nie mamy problemu z językiem.

Kraków nocą

Autor: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej chwili możemy zboczyć z zaplanowanego szlaku oglądać miejsca mniej popularne. Co to nam da? Zaspokoimy potrzebę przygody. Oprócz tego na rutynowe zapytanie – to zdjęcia starego Krakowa – – można z dumą odpowiedzieć: nie, to pobliża (i tutaj padnie jakaś nazwa) ale także ładnie. Dobrze jest też w bibliotece wyszukać przewodnika po okolicy jaką będziemy zwiedzali, nawet wyruszając do – zdawać by się mogło – bardzo popularnego Krakowa.

W pierwszej chwili sądzimy, iż to miasto, jeśli chodzi o zabytki, niczym zaskoczyć nas nie może. Jednakże możemy się zdziwić, włodarze miasta bowiem zdają sobie dobrze sprawę z faktu, jakie znaczenie dla budżetu miasta miewają atrakcje turystyczne. Wiadomo że duże wpływy do kasy miasta zapewniają pamiątki Kraków – oldcracowfoto.com/pl/c/Krakowski-Dom-1930/3 – ostatnio słynie na przykład z trasy związanej z naszymi literatami związanymi z tymże miejscem. Używając nowoczesnego telefonu możemy wybrać się w słoneczny dzień na przechadzkę aby odwiedzić miejsca jakie inspirowały Czesława Miłosza albo Szymborską.

Oczywiście, jak w pozostałych miastach, odnajdziemy tutaj ławeczki na jakich można posłuchać fragmentów utworów artystów którym konkretna ławeczka została poświęcona. Ja, jeżeliby mnie ktoś zapytał, każdemu polecam Kazimierz – dzielnicę miasta która, zwłaszcza w letni wieczór, może urzec nawet najmniej wrażliwego obieżyświata.

Idealnym momentem by się w Kazimierzu zakochać jest okres kiedy odbywa się tam Tydzień Kultury Żydowskiej.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-ameryce/dominikana) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, więc się nie rozczarujesz!

W owym czasie dźwięki oraz zapachy powodują, że ma się wrażenie że zdjęcia starego Krakowa raptem ożywają. Można również – co jest nie lada atrakcją – na zorganizowanych warsztatach poznać kuchnię żydowską oraz nauczyć się tańca tradycyjnego. Zwiedzając Kraków pamiątki nabyte na straganie nie muszą być jedynym wspomnieniem, mogą nim być również te niecodzienne umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*