Co jest ważne, gdy chcesz rozpocząć swą historię z perkusją?

Dla mnóstwa ludzi może to być wielka radość, jednak jest to także wyczerpująca praca.
Jeżeli chcielibyśmy być samoukiem oraz nauka gry na perkusji pod okiem wyszkolonego nauczyciela nie wydaje nam się konieczna, musimy być niezwykle cierpliwi.

praca
Należy od pierwszych dni nauki pamiętać o metronomie. To urządzenie zapewni Ci równe granie, gdyż to na Tobie jako grającym na perkusji będzie spoczywać utrzymanie rytmu utworu. Od razu nie musisz nabywać drogiego metronomu. Na początek wystarczy nawet nieskomplikowany program do laptopa albo komórki. Można także ściągnąć metronom ze strony internetowej. Rozpoczynając swą przygodę z perkusją, musisz mieć własny styl. Inspiracje możesz czerpać od innych oraz odgrywać covery lecz zawsze staraj się coś od siebie dodać. Bardzo istotny jest prawidłowy układ rąk i utrzymywanie pałeczek.

Poszukujesz nowych wiadomości na ten ciekawy temat? Zapraszamy więc do przejścia do nowej strony. Jak to uczynić? Najedź na łącze do wpisu (https://hamsterpolska.pl/toalety-publiczne-wolnostojace/).

Już od pierwszych lekcji musisz zwracać na to dużą uwagę. Istotne jest także to, żeby regularnie ćwiczyć. Korzystniej będzie, kiedy każdego dnia będziesz ćwiczył po czterdzieści minut, niż 2 dni w tygodniu po 3 godziny.

nauka gry na perkusji

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Nuty na perkusję nie są skomplikowane. Materiałów obecnych w internecie nie będzie można nauczyć się bez znajomości nut. Najlepiej by było, jakbyś na początkowym etapie edukacji, korzystał z pobierania lekcji u wyszkolonego perkusisty. Doświadczony nauczyciel pozwoli unikać złych zwyczajów w grze, jakie mogą powstać na początku. Może pomóc Ci także poznać zakres takiego zawodu jak bębniarz. Nie można zaniedbywać na pierwszym etapie edukacji gry na samym werblu albo padzie perkusyjnym. W ten sposób zdobyta technika szybko się przełoży na grę na kompletnym zestawie perkusyjnym. Warto słuchać różnych rodzajów muzyki. Przyniesie Ci to więcej idei na Twą grę oraz pozwoli do pewnego stopnia kreować swój styl.

Dobrym rozwiązaniem jest zebranie ekipy i założenie zespołu albo spotkanie się od czasu do czasu z osobami grającymi na różnych instrumentach. Niezwykle istotna jest umiejętność współpracy z różnymi muzykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*