Kulturystyka w teorii i praktyce – sprawdź, jakich błędów nie popełniać

Kiedy zima przemija i pojawiają się pierwsze cieplejsze dni, wielu z nas przypomina sobie o tym, że trzeba zatroszczyć się o swój wygląd, żeby w czasie wakacji odpowiednio prezentować się w kusych ubraniach. Takie myślenie jest typowe i dla pań i dla panów, a na siłowni najczęściej popełniamy wszyscy te same błędy.

Najczęstszymi błędami na siłowni są te, które być może nie wynikają z naszego braku wiedzy, ale raczej z niecierpliwości i pragnienia błyskawicznego uzyskania satysfakcjonujących efektów. Dlatego warto czytać teksty takie, jak ten. Prawda jest taka, iż nie da się uzyskać zachwycającej, wysportowanej sylwetki w ciągu zaledwie kilku tygodni. Żeby proporcja masy mięśniowej do wagi ciała była prawidłowa, potrzebne są długie miesiące systematycznych treningów oraz dostosowana do potrzeb dieta. Najczęściej zabieramy się za trening, bez dobrego przygotowania teoretycznego. Z tej przyczyny wydaje nam się, że głodówka oraz nadmierny wysiłek każdego dnia, dadzą efekty, których oczekujemy.

ćwiczenia na przyrządach na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdą jest, że osoby ze zbyt niską wagą, muszą w pierwszej kolejności zrobić tak zwaną masę, a dopiero na dalszym etapie szlifować mięśnie, natomiast jeśli czyimś problemem jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, to nie pomogą żadne spalacze tłuszczu, jeśli nie zmienimy sposobu odżywiania się oraz nie wprowadzimy na stałe do swojego życia aktywności fizycznej. Wcześniej przeczytaj artykuł o spalaczach tłuszczu

Zazwyczaj popełniamy błędy przez niewiedzę, czasem jednak błędy na siłowni są wynikiem naszego mylnego przekonania, że jesteśmy najmądrzejsi. Trening kulturystyczny wydrukowany z internetu nigdy nie będzie dla nas dobry, ponieważ każdy człowiek ma odmienną sylwetkę, inne predyspozycje fizyczne, odmienną kondycję oraz inny tryb życia. Jedyna zasada, która jest taka sama dla wszystkich przyszłych i obecnych kulturystów to to, że dobrze opracowana dieta jest kluczem do sukcesu. Nawet doskonały, najbardziej wymagający trening (zobacz trener osobisty wrocław) nie przyniesie efektów, jeśli odżywiamy się zupełnie przypadkowo. Czasami wydaje nam się, że suplementy dla sportowców załatwią sprawę, jednak spalacze tłuszczu, albo odżywki dla kulturystów są przeznaczone dla doświadczonych zawodników. W pierwszych miesiącach treningów suplementacja nie jest niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*