W którym miejscu można zakupić dobry sprzęt myśliwski?

Rosną szeregi myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej niewiast – Dian, duchownych a wiek posiadaczy sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo – nie myślistwo, ponieważ ten termin oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków i właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich nadmiar powoduje niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, z tego względu niezbędna jest wieczna kontrola ich liczebności.

na polowaniu

Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czyhający na swą zdobycz. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska i gadżety strzeleckie. Profesjonalny myśliwy musi postarać się również o odpowiedni strój (link stroje świętych) na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, lecz przede wszystkim dla wygody i własnego komfortu. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po całonocnym chodzeniu w mokrych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży.

Podane części garderoby są niesamowicie ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, niska waga, wysoka odporność i wiatroszczelność to najbardziej istotne zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, natomiast dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku. W związku z tym głównym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, musi być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Dobrze dobrana odzież na polowania pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*