Zastanawiałeś się kiedyś, w jakich naczyniach powinno się pić różne alkohole? Jeśli nie, to sprawdź, czy to dobrze robisz

Wbrew różnym opiniom, to z jakich naczyń pijemy jest dość istotne. Niektórzy wiedzą, iż kawa pita ze szklanki i ta pita z prawdziwej, cienkiej porcelany smakuje zupełnie inaczej. Podobnie jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle bardzo cienkim, jasnym – niebarwionym, najbardziej korzystnie bez dodatkowych zdobień.

ciemne piwo w kuflu

Autor: Jason Rosenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomym jest, że są tego rodzaju napoje wyskokowe, które najbardziej smakują z jednego szkła. Tak jest z pewnością z piwem, bo kufle do piwa to dość znane i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednakowoż z innymi alkoholami jest odmiennie, różnorodne szklanki do drinków, kieliszki, pasują do innych napojów wyskokowych.

Zobacz, w czym pić konkretne alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce lub bez niej. Szkło napełniamy prawie do końca, tak aby do brzegu (do rąbka) pozostało 3-5 milimetra. Wódki czyste najlepiej podawać w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką – najkorzystniej czyste, gatunkowe i smakowe. Ponadto, wódkę powinniśmy podawać zamrożoną. Jeśli nie chcemy trzymać butelek w zamrażarce, można na kilka minut przed podaniem alkoholu wsadzić do niej kieliszki. Interesujące propozycje znajdziesz tu: elegancki kufle do piwa.

Do win musujących oraz szampana używamy tzw. fletu, czyli smukłego kieliszka, który zwęża się ku górze. Trzeba trzymać go za nóżkę tak, by ręką nie rozgrzać alkoholu. Pojemność szkła to 150-180 mililitrów. Trunek powinniśmy nalać do 3/4 wysokości szkła. Do czerwonych win konieczne są nam duże kieliszki o rozmiarze 150-250 ml. z krótką nóżką. Czasza kieliszka powinna trochę zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości. Do win białych zastosować należy takie same kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejsze. Czasza ma pojemność około100 ml. Napełniamy nie więcej niż do połowy. Do Martini stosuje się charakterystyczne kieliszki, jakich czasza zdecydowanie rozszerza się ku gorze. Więcej o temacie tutaj: garneczki.pl/produkty/szklanki-do-drinkow,368.

ekscytujący artykuł? Jeżeli tak, kliknij tutaj – w tym serwisie (dontero.pl/) na pewno wyszukasz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien być dla Ciebie wartościowy.

kieliszki

Autor: Rosendahl
Źródło: www.smakprostoty.pl

A jak z pozostałymi napojami wysokoprocentowymi? Do koniaków i brendy używamy kieliszki, jakie mają pękatą czaszę o objętości 230 ml. Do kieliszka powinniśmy wlać jedynie 20-40 ml., natomiast do whisky najbardziej dopasowane są szklanki o grubym dnie oraz wielkości 150 -220 mililitrów Do short drinków stosujemy kieliszki o krótkiej nóżce (lub bez niej) o pojemności 150 mililitrów. Napełnione muszą być tak, by do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*