Fitness jumping – zasady, efekty i przeciwwskazania

Fitness jumping jest to nowy rodzaj ćwiczeń, jaki zyskuje coraz to ogromniejszą popularność.
Mówiąc w skrócie jumping fitness to skakanie na niewielkiej trampolinie.

Wariat i zakonnica

Autor: Kuźnia PR
Źródło: Kuźnia PR
Faktycznie jednakże nie jest to takie łatwe, jak z początku się zdaje. W Polsce ćwiczenia na trampolinie, zatem jumping Szczecin dopiero staje się modny. Coraz więcej fitness klubów wdraża do swojej oferty tego typu treningi.

Zaglądnij na naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie nowe niebywale ciekawe wątki. Tworzymy dla Was dalsze informacje (https://www.jetzone24.com/dla-biznesu) i będziemy szczęśliwi, jeżeli je przeczytacie.

Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na miłym bujaniu się na trampolinie, bez podskakiwania do góry lub podwyższające tętno (bieg w miejscu). Mogą również polegać na podskakiwanie (obie stopy odrywają się od skoczni), w trakcie którego wzmocnią się mięśnie pośladków a także nóg. Dzięki opcjom wykorzystania wielu ruchów a także technik fitness jumping gwarantuje całościowy trening całego ciała (zmuszając mięśnie, przede wszystkim głębokie, do prędkich skurczów), natomiast miękka nawierzchnia trampoliny gwarantuje amortyzację, stąd nie obciąża stawów.

video

Autor: www.4taroty.pl
Badania pokazują także, że treningi na mini trampolinie będą odpowiednie dla ludzi starszych, mających problemy z zachowaniem równowagi. Wykazują również że obciążenie, jakie generuje skakanie na trampolinie będzie takie samo tak na kostkach, karku a także czole, gdzie zostało zmierzone (i o wiele poniżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), natomiast w czasie biegania kostki będą obciążone nieomalże dwa razy bardziej od pozostałych części ciała.

W czasie podskakiwania na trampolinie stosunek zużycia tlenu w porównaniu do zapotrzebowania był czasami wyższy niż podczas biegania na bieżni. Przy takim samym poborze tlenu, trzeba wykonać o 68 procent większy wysiłek w wypadku biegania niż podskakiwania na trampolinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*