W które gry warto zagrać

Wraz z rozwojem gier komputerowych, autorzy tworzyli coraz różniejsze warianty gier, charakteryzujące się odmiennymi strategiami prowadzenia techniki gry, fabuły. Trudno wyodrębnić jakiś konkretny podział gier, gdyż w literaturze przedmiotu nie istnieje konkretny podział gier ze względu na gatunek.

Zestawiając opisane przez producentów gatunki gier możemy podzielić je najgeneralniej na:
symulatory, gry strategiczne, przygodowe, fantasy, logiczne oraz inne. Omówię teraz niektóre z nich.
Gry wyścigi. Rodzaj gier polegających na ściganiu się z rywalami. Misją gracza jest osiągnięcie pierwszego miejsca czy też uzyskanie jak najlepszego czasu . Możesz ścigać się różnorodnymi pojazdami (naziemne), natomiast sama natura gry również może być zmienna (zręcznościowa albo symulacyjna).
Piknik na łonie natury

Autor: Daniel Glifberg
Źródło: http://www.flickr.com
Walentynkowy prezent

Autor: Princess Academy
Źródło: Princess Academy
Symulatory charakteryzują się przede wszystkim tym, że odzwierciedlają faktyczne wypadki w iluzorycznym świecie, przykładowo symulatory lotów, symulator podróżowania samochodem, etc. Zachodzą w nich ograniczenia typu fizyka obiektów, acz są wyjątki, np. modna seria The Sims. Gry podobne zwykle posiadają samouczek. Symulatory to również tego rodzaju gry, w których mamy możliwość konstrukcji miast. Najbardziej prawdopodobnie popularną grą symulacyjną jest seria wzmiankowanej wcześniej gry The Sims, w jakiej istnieją olbrzymie możliwości manewru. W skrócie rozrywka polega na prowadzeniu iluzorycznego życia Simów (odpowiednik osób), którym trzeba stworzyć dom, odnaleźć pracę czy dbać o potrzeby biologiczne, albo też zdobywać znajomości, troszczyć się o nie i promować na coraz wyższe stanowisko pracy. Gra nadaje się doskonale dla dziewczynek. Kreowanie idealnych Simów, które w pewnym sensie odzwierciedlają nas samych, pozwala realizować swe fantazjowania w świecie fikcyjnym.
pomieszczenie
Forge of Empires to gra przeglądarkowa, w której budujesz swoje własne miasto jak też towarzyszysz mu przez wszystkie okresy istnienia cywilizacji, poczynając od ery kamienia. Odkrywaj pionierskie technologie i wchodź w nowe epoki.

Zapisz się na kartach przeszłości, wznosząc unikalne, zaawansowane konstrukcje i olbrzymią metropolię. Zwiększaj swoje imperium dzięki strategicznie opracowanym kampaniom oraz błyskotliwym manewrom militarnym.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie szyldy nowy sącz, która odnosi się do podobnej problematyki.

Skonstruuj własny świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*