Czym jest skeg oraz z jakiego powodu jest ważny przy wyborze odpowiedniego jachtu?

Osoby, które posiadają odpowiednie warunki (pieniądze czy też doświadczenie) mogą sobie pozwalać m.in. na długodystansowe rejsy na swoim albo wynajętym jachcie. Tego typu postać na spędzanie czasu jest bardzo zdrowa, lecz wymaga odpowiedniej formy i szerokiego zasobu znajomości tematu.

Wybierając odpowiedni jacht należy brać pod uwagę parę istotnych czynników. Należą do nich m.in. kształt kadłuba, prędkość, jaką może osiągnąć czy tzw. „morska dzielność”. Nowsze konstrukcje posiadają nieco szerszą rufę. Mogłoby to powodować zmniejszoną stabilność wyznaczonego kursu. Są trochę trudniejsze podczas powszedniej obsługi, a to mogłoby być bardziej męczące szczególnie w przypadku rejsów długodystansowych. Osoby, dla których komfort podróży jest niezwykle ważnym warunkiem, muszą unikać jednostek ze zbyt wypłaszczonym dnem.

Prezentowany temat jest dla Ciebie wciągający? Z pewnością zainteresuje Cię również oferta (https://www.villapeonia.pl/oferta/), która posiada podobne kwestie.

Mimo tego, że są one znacznie szybsze, to nie mogą zapewnić odpowiedniego luksusu pływania. Niezłym rozwiązaniem między komfortem a prędkością są więc łodzie, które posiadają w większym stopniu zrównoważony kształt kadłuba z trochę węższą rufą.

Nowy Jork

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwy jacht, którym ma się odbywać dalekomorski rejs musi mieć wyjątkowo sztywną i odporną budowę kadłuba. Jednym z newralgicznych punktów jest jego miejsce połączenia z pokładem. To właśnie tu mogą pojawiać się ewentualne nieszczelności. Równie ważne jest właściwe zamocowanie kila czy też ilość oraz wielkość bolców, które mocują kil.

Poza tym ważny jest jego kształt czy budowa steru. Co poniektóre osoby przekonują, że dobrym wyjściem jest wykorzystywanie skega, gdyż większa stabilność jednostki jest ważniejsza niż trochę większa prędkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*