Gdzie można otrzymać wizę niezbędną do pobytu w Laosie?

Jeśli udajesz się do Laosu, powinieneś wiedzieć, że Polacy są objęci obowiązkiem wizowym. Ważną jeden miesiąc wizę można by otrzymać tak w ambasadzie Laosu, jak i na niektórych przejściach granicznych.

Laos

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wizę można przedłużać dwukrotnie, za każdym razem o 1 miesiąc (potrzebne jest odpowiednie umotywowanie Twojego wniosku). Wydłużenie wizy wykonuje się w urzędzie imigracyjnym w Vientiane. Podczas kontroli granicznej trzeba także sprawdzić, czy do takiego dokumentu jak paszport są wbite właściwe stemple. W wypadku stwierdzenia przez policję nieobecności stempli podczas kontroli wewnątrz państwa lub przy wyjeździe, zagrażają duże kary finansowe, deportacja czy nawet areszt. Przy załatwianiu formalności można skorzystać z pomocy hotelu, w jakim się obecnie przebywa. Nielegalne wydłużenie pobytu jest zagrożone karą mandatu w wysokości 10 USD za każdy dzień. Opłata jest pobierana podczas wyjazdu.
Nie jest jednak obowiązkowe posiadanie wyznaczonej kwoty za każdy dzień pobytu, ani posiadanie ubezpieczenia. podróżując samolotem na trasach międzynarodowych obowiązuje przy wylocie opłata lotniskowa w wysokości 10 USD. Na trasach krajowych opłata lotniskowa podczas wylotu równa się 10000 LAT. Lądowe przejścia graniczne, na jakich można by uzyskać wizę laotańską z Tajlandii to Most Przyjaźni Mittabhap na rzece Mekong, ok. 22 km od stolicy. Jest on otwarty w godz. od 6:00 do 22:00. Bardzo ważne jest to, aby potwierdzać aktualność danych odnośnie przejść granicznych, aby upewnić się, że przejścia są otwarte.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Inne tego typu treści znajdziesz również tutaj wakacje na bałkanach.

Chodzi o to, że co poniektóre przejścia graniczne mogą tymczasowo wstrzymywać wydawanie wiz dla obcokrajowców. Ponadto należy mieć świadomość tego, że przejścia graniczne są w nocy zamknięte.

Są trzy główne przejścia graniczne, które mogłyby wydawać wizy: lotnisko międzynarodowe w Vientiane oraz Luang Prabang i Most Przyjaźni. Regulacje celne obowiązujące w tego typu kraju jak Laos nie odbiegają od ogólnie przyjętych zwyczajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*