Pięć znaczących powodów, dla jakich wskazane jest czytać książki

W dobie globalnego Internetu dużo ludzi coraz więcej czasu spędza korzystając z komputera, serwisów społecznościowych oraz innych rzeczy, które proponuje nam dziś Internet. Nie da się więc nie spostrzec, że w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej modne i coraz mocniej zanika, szczególnie wolno to zaobserwować pośród młodszych pokoleń.

książka

Autor: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże czytanie książek ma bardzo wiele zalet i nawet jeżeli nie jesteś miłośnikiem takiej lektury to pożądane byłoby nieraz odnaleźć choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, iż niesie to za sobą faktycznie dużo ogromnych wartości. Naturalnie zdołamy przytoczyć obecnie naprawdę dużo powodów, dla których należałoby czytać książki, niemniej my skupimy się dzisiaj tylko na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek rzecz jasna natęża naszą wiedzę. Część rzeczy, jakie czytamy na stałe ostaje w naszym mózgu, zaś wiedza ta znacznie wzmacnia nasze horyzonty, a także wpływa na lepsze zrozumienie świata. Dodatkowo dzięki czytaniu książek wzbogaca się nasze słownictwo, mamy znacznie większą prostotę wypowiadania się, charakteryzuje nas większa retoryka.

książka

Autor: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają także na poprawę pamięci. Jest to wspaniały trening trening personalny gdańsk dedukcji, analitycznego oraz krytycznego myślenia, a także wyciągania wniosków. Czytanie książek porządniej wpływa na naszą poprawę pamięci, aniżeli chociażby czytanie postów opublikowanych na portalach społecznościowych.

Trzecią zaletą czytania książek jest to, iż modyfikują empatię. Czytając w wielu przypadkach wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim przeżywamy przykre chwile, rozumiemy jego rozterki. Takie uczuciowe poruszenie sprawia, iż w stosunku do innych osób jesteśmy skłonni okazywać większą empatię.

Udowodniono też, że czytanie książek hamuje demencję oraz postęp Alzheimera, wobec tego jak widać książki posiadają także pożądany wpływ na nasze zdrowie. Co ciekawe oglądanie telewizji ma efekt całkowicie odwrotny, albowiem zdoła przyspieszyć rozwój choroby.

Ostatnią, piątą zaletą czytania książek jest to, iż książki doskonale wpływają na odprężenie. Atrakcyjna i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty bądź słuchanie muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*