Aktywne spędzanie wolnego czasu w zimie

Zima to czas, kiedy wielu ludziom przechodzi ochota na ruch. Bierze się to przede wszystkim z panujących w tym czasie niskich temperatur i braku słońca, przez który samopoczucie wielu osób ulega pogorszeniu. Z drugiej strony jednak także w tym okresie warto wybierać ruch, gdyż organizm tego potrzebuje. Obecnie coraz więcej ludzi ma tę świadomość, decydując się na uprawianie zimowych dyscyplin sportowych czy chociażby zimowe spacery.

W kwestii spacerów, warto sprawić sobie psa, który jest świetną motywacją do ruchu tego rodzaju. Poza tym w różnych miejscowościach istnieje sporo możliwości aktywnego wypoczynku. W ostatnim czasie pojawiło się wiele większych lodowisk i mniejszych ślizgawek w miastach. Obiekty tego rodzaju za niewielką cenę umożliwiają jazdę na łyżwach oraz wypożyczenie ich. Jest to zatem niezbyt kosztowna możliwość dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na drogie wycieczki w zimie.

Oblegane kurorty w górach

Zakopane zimą

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com

Z aktywnym spędzaniem czasu zimą, zazwyczaj kojarzone są jednak sporty takie jak jazda na nartach i na snowboardzie. Dla ludzi, którzy mogą sobie na to pozwolić, nierzadko jest to coroczny zimowy rytuał. Naukę zjeżdżania na nartach można zacząć już w naprawdę młodym wieku, obecnie na stokach widzi się już dzieci (obozy letnie lubuskie) kilkuletnie. Najczęściej wybierane są popularne na cały świat kurorty narciarskie, sporo z nich znajduje się na przykład w Alpach. Narciarskie wczasy można jednak zorganizować również na terenie Polsce, pod tym względem dużą popularnością cieszą się Pieniny.

Noclegi i wyżywienie w rejonach górskich

zima

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

W kwestii kurortów położonych w górach, zwykle oferta dotycząca noclegów jest bardzo szeroka. Im większa i bardziej popularna miejscowość, tym tego typu możliwości jest więcej. Przykładowo wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „noclegi Pieniny” można się dowiedzieć o aktualnie panującej tam ofercie również pod względem nocowania. W miastach tego typu obecna jest także szeroka baza gastronomiczna. Niekiedy turyści korzystają z oferty posiłków gwarantowanej im w miejscu noclegów, na przykład w hotelach i ośrodkach. Częściej jednak chcąc urozmaicić sobie jadłospis wybierają różne lokale w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*